13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Цената на нафтата Регулаторна да ја формулира на дневна база бараат работодавачите

Седум дена се предолги за формулирање  на ценатат на нафтата во овој турбулентен период. Тоа главно, е на штета на крајните потрошувачи  и практично целиот товар паѓа на нив, вели Ангел Димитров , дир. на МК Мода од Свети Николе.

Друг начин граѓаните и сите останати да бидат заштитени од ценовните удари е Владата да се откаже од дел од акцизите, смета Димитров :

Ова, според Димитров но и според други  бизнисмени кои прозиводствените погони  ги загреваат со нафта, во многу ќе им ги намали трошоците кои за нив, заедно со неколкукратно зголемената цена на струјата , нивното производство го прават непрофитабилно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles