15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Заедничка неволја денес ги собра таксистите од целата држава во Штип, цените на горивата им се превисоки,а работата им е намаленаза 50%

Претставници на такси здруженија од целата држава денес имаа консултативен состанок во Штип. Сите заедно тие бараат решение како да го надминат проблемот со високите цени на горивата и за 50% намалената работа.

Одтука излезот тие го гледаат на неколку начини.

Доколку ова не се случи најдоцна до петок тие имаат свои планови .

Сите овие неповолности за повеќе од 20 такси компании во државата беа погодни и тие веќе не работат, за што,  освен глобалната економска криза допринесе и наглата појава на диви таксисти. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles