7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Вучиќ:Доволно пченица и за соседството

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека земјата вовела мерки за извоз на земјоделски производи откако во понеделникот се соочила со барање за извоз на најголемо досега ниво на пченица од 200 000 тони. Тој истакна дека Владата ќе процени кога земјата ќе биде целосно безбедна за извоз. Тие мораат секојдневно да мерат за да имаат доволно залихи за населението, но и за соседството. Ние да имаме а луѓето во Скопје или Подгорица да немаат, тоа нема смисла“ рече Вучиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles