7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Албанија: Американска команда активирана во Албанија

На церемонијата во албанското Министерство за одбрана во Тирана по повод активирањето на командата на специјални единици, американската амбасадорка во таа земја Јуриј Ким рекла дека има неколку причини за американскио присуство на Балканот, пофалувајќи ги албанските власти што никогаш не се двоумеле да распоредат американски сили. Исто така нагласувајќи дека не можеле да најдат посилен и полојален пријател и сојузник, додека пак албанскиот министер за одбрана изјавил дека ќе ја искористат оваа можност за да ги зголемат стандардите на своите оперативни сили.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles