15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

БИХ: Изгласани два клучни закони за ЕУ – пристап

Претставничкиот дом на БИХ усвоила два закони, клучни за добивање кандидатски статус за членство во ЕУ. Предлог закон за спречување на судир на интереси во институциите и предлог закон за изменување и дополнување на Законот за висок судски и обвинителски совет, откако претходно го усвои законот за јавни набавки. Законите за да стапат на сила мора да добијат и подршка од Домот на народите на Парламентарното собрание на БИХ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles