11 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Кочани: Хуанитарна акција за Украина

Општина Кочани и Црвениот Крст, организираат хуманитарна акција за собирање на финансиски средства за настраданите во Украина.  За оваа намена, средстава ќе бидат издвоени од општинскиот буџет, но се очекуваат донации и од поединци , а пренствено од бизнис секторот. Целта е да се помогне, но и да се покаже подршката на Кочани за збратимената општина Перејаслав Хмељницки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles