15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

ТИРЗ: Раст на вработувањата и извозот

Значителен раст на бројот на вработените од 4% и над 30% раст на извозот во февруари е регистриран кај компаниите во зоните, покажува редовната месечна анализа на ТИРЗ. Извозот во февруари достигнал 340 милиони евра , а во компаниите на ТИРЗ работат 14 430 вработени.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles