19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Уапсени 4 лица кои се товарат за тешка кражба

СВР Штип расветли серија на тешки кражби во Виница,уапсени се четири лица од кои едното од Радовиш, тројца од Виница, на возраст од 18 до 26 години. За краток временски период криминалната група успеала да направи дури 10 кривични дела.  

По целосно комплетирање и документирање на случајот, против сторителите ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles