12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Бројот 112 во функција низ целата земја

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денес информираше дека единствениот европски број за итни случаи 112 веќе фукнционира на ниво на цела држава и дека ЦУК започнува со кампања за информирање на грѓаните за работењето на бројот преку кој се координираат повици до полиција, Брза помош и Противпожарна единица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles