7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Општините од источниот регион денес се договараа од која сфера да изготват проекти за кој се наменети 800илјади евра.

Општините од источниот регион денеска во Штип се договараа за приоритетни проекти од повеќе сфери, за кои од Бирото за рамномерен рурален развој се наменети 800 илјади евра.

Во изминатиот период веќе реализираните проекти опфаќаа проблеми претежно од следните области.

Во контекст на инвестициите во развојната локална компонента пред неколку денови се оддржа договорниот состанок за реализација на новиот круг од планираните Форуми на заедници, на кој општините ќе предлагаат проекти од интерес на граѓаните. Средствата за нивна реализација се во визина од 300.000 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles