13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Поволен распоред на Брегалница во 3 круг

Штипските „сини“  го завршија  вториот дел од  Првата лига на 5 место на табелата.

Брегалница во третиот круг  во Првата лига, има поволен распоред на натпреварите. Во првото коло од третиот дел дома игра со Борец , па следуваат Пелистер во гости, Ренова и Работнички доаѓаат во Штип, на  Македонија ЃП  гостува , за потоа во  Штип да дојде Шкендија. Во наредното коло гостува на Академија ПАНДЕВ,, а во Штип  доаѓа Шкупи,, Патуваат „сините“ во Струга,, дома   го пречекуваат Тиквеш, и во последното коло штипјани гостуваат на Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles