14.8 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Експлозија од пад на дрон во Загреб

Ноќеска нешто малку пред полноќ се случила експлозија во центарот на Загреб, откако беспилотно летало се срушило во земјата, оставајќи кратер длабок еден и широк три метри. Претседателот денес изјавил дека ова е сериозен инцидент, и мора веднаш да се утврди чиј е.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles