15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

In memoriam – Вилијам Стојменов

Денес во Штип, по долго боледување , на 58 години почина Вилијам Стојменов, некогашен советник во СО – Штип и еден од најдобрите штипски  кошаркари во историјата  на овој спорт. Стојменов, го држи апсолутниот македонски рекорд, со најмногу постигнати кошеви, 66 на официјален натпревар.  Кариерата ја градеше во КК Астибо, а неколку години настапуваше во прволигашка конкуренција, носејќи го дресот на КК Струмица.

Вилијам Стојменов, ќе биде погребан утре  во 13.00 часот на Градските гробишта во Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles