16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Николовски: Во понеделник  план за пченица од Србија

Во моментов има голема залиха во млиновите на македонското стопанство, стопанските комори работат на динамичкиот план со кој треба да се спроведе и увозот на пченица од Србија, која има обезбедено 50.000 тони за Македонија во ситуација кога домашните мелничари се жалат дека има недостиг на оваа количина, кажа денес министерот  за земјоделство Љупчо Николовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles