15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје – Детоксикација на лимфниот систем

Нерамнотежата и дисфункционалноста на лимфниот систем настануваат како последица на лошиот однос кон нашиот организам.

Ако веќе имате ваков проблем или сакате да го спречите, Ви нудиме еден народен традиционален лек.

Портокал, грејпфрут и лимон се задолжени за прочистувањето на лимфата.

Доколку консумирате лимонов сок за детоксикација, тој мора да биде чист, лимонот да не е прскан со хемикалии, без додаток на шеќер и вода.

Пијте половина час пред оброкот или пак еден час по оброкот, а потоа измијте ја устата со вода во која сте додале сода бикарбона. Тоа ќе ја неутрализира киселината во устата.

Начин на употреба на лимоновиот сок во временски период од 9 дена:

Првиот ден се пие сок од еден лимон.

Вториот ден сок од два лимони.

Третиот ден сок од три лимони.

Четвртиот ден сок од четири лимони.

Петтиот ден сок од пет лимони.

Шестиот ден сок од четири лимони.

Седмиот ден сок од три лимони.

Осмиот ден сок од два лимони.

Деветтиот ден сок од еден лимон.

Третманот не се препорачува за лица со проблеми со желудникот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles