21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Промена на водоводна линија во дел од  М. Каменица

Во македонска Каменица, во тек е замена на стара и дотраена водоводна линија на крак од улица Каменичка, со што десетина домаќинства ќе добијат квалитетна вода за пиење. Со поставувањето на новата водоводна линија ќе се надминат честите дефекти во овој дел од Македонска Каменица. од општината најавуваат  продолување на ваквите  активности  на целото општинско подрачје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles