13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Супер ракометна лига, жени- плеј аут

Утре  се игра редовното коло  во Супер ракометната лига , жени. Во 12 часот во салата на ОУ „Тошо Арсов“’ играат „Астибо„ и  „Шампион“ од Скопје. Гостинските  водат на  табелата во плеј аутот,  но, штипјанки   играат се подобро. Тоа го потврдува и тренерот  на „Астибо“, Дејан Величков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles