8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Утре се укинува ПЛФ формуларот

За патување во Грција, од утре, повеќе нема да биде потребно да се пополнува формуларот ПЛФ ,  што веќе 20 месеци беше задолжителен и неопходен документ за влез во земјата. Задолжителното пополнување на ПЛФ формуларот, Грција го воведе на 1 јули 2020 година кога по првиот бран на Ковид-19 и првиот карантин постепено почна да ги отвора границите за странски државјани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles