7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Косово: Уапсени 48 погранични полицајци

Сите припадници на косовската полиција од две смени на граничните премини Ќафе Пруш и Ќафе Морине на границата со Aлбанија се уапсени утрово во антикорупциската операција на полицискиот инспекторат на Kосово. Според приштинскиот медиум, вкупно во денешната операција се уапсени 48 полицајци, меѓу кои и лица на повисоки позиции, како и двајца цариници. На апсењата ѝ претходела истрага против полициски службеници осомничени за кривичните дела „земање поткуп“ и „злоупотреба на службената должност“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles