16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Се гради патот Шашаварлија – Кошево – Почивало

Од денес започна аградежни активности за изградба на еден километар од локалниот пат кој ги поврзува селата Шашаварлија – Кошево и Почивало. Инвестиоцијата е 5 милиони денари, а учеството на општина Штип е еден милион.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles