15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

АХВ: Месото во државата безбедно за консумација

Од агенцијата за храна и ветеринарство гарантираат за квалитетот на домашното и увезено месо од живина и покрај тоа што птичијот грип е присутен во регионот и кај нас.  Месото од заболено животно не може да дојде на пазарот бидејќи од домашниот пазар се проверува веднаш, а увезеното влегува со потпишан ветеринарен сертификат, тврди првиот човек на АХВ Николче Бабовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles