19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ДПК: Бојана Манева трета,во плеј оф прва

Успех на младата штипска каратистка Бојана МАНЕВА од КК Штип на Државното првенство во Скопје.  Таа го освои третото место во својата категорија. Потоа продолжи, со уште три  натпреварувачки, во плеј офот.. И таа ,како Григор Хаџи-Кимов беше  прва во плеј офот.

Во плеј офот настапивме 4 каратистки. Јас бев прва, ја победив најдобрата.Но, тоа не беше доволно да учествувам на ЕП во Турција. И лани бев најдобра во плеј офот , па  не заминав на СП во Дубаи. Велат , такви биле правилата изјави Бојана МАНЕВА

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles