15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

МБА: Банките располагаат со доволно девизи

Менувачките работи кај банките се одвиваат непречено, а банките располагаат со доволно девизна готовина и девизи за задоволување на сите потребите на граѓаните, информираат од Македонската банкарска асоцијација. Оттаму апелираат до граѓаните непотребно да не се изложуваат на трошоци менувајќи ги своите денарски средства во девизи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles