15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

„ОСЕНСЕИ“ го  откажа европскиот куп во  Будимпешта

Состојбите  во Украина беше причина  џиу џицу клубот од Штип „Осенсеи“ да го откаже  европскиот куп во Будимпешта. Штипскиот клуб однапоред  ја плати котизацијата,, хотелското сметување, но имаше мал број пријавени учесници, само околу 200. Организаторот ги врати парите. Тие беа веднапш пренаменети  за  европскиот куп во Крит. Осенсеи ќе учествува на турнирот во МАРИБОР,  каде ќе се  замине на 19 март, САБОТА . На овој турнир „Robirajh  има пријавено над 4оо  натпреваувачи. Од Штип ќе патуваат  4 членови на  „Осенсеи“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles