7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

100.000 ден од о. Кочани за Украина

100.000 денари од општинскиот буџет на општина Кочани, ќе бидат донирани за помош на загрозените во војната во Украина. Одлуката ја донесоа кочанските советници, а како дел од хуманитарната акција која ја оганизира градот за поддршка на збратимената украинска општина Перејаслав Хмељницки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles