11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Антикризните мерки на Владата нема да бидат погубни за трговците

Владините антикризни мерки се реакција  во интерес на сите , но прегласни и нереални се реакциите на трговците дека поради нив тие ќе крахираат, вели економскиот аналитичар Павле Гацов:

Идентично објаснување , Гацов има и за намалената маржа на прехранбените производи.

Кризната психоза голем број на граѓани ги упати кон менувачниците со намера да обезбедат девизи, што Гацов исто така го смета за непотребно.

Поради одлуките на Владата некои трговци најавија дека посочените артикли, а пред се лебот, нема да се најдат на нивните рафтови. Уште подалеко отидоа сопственици на бензински пумпи кои поради неисплатливост се заканија дека ќе престанат со работа.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles