21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Додик: Нема волја за решавање на политичката криза

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави дека нема волја за решавање на политичката криза во БиХ. По средбата на членовите на Претседателството на БиХ со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел, Додик рече дека постојат политики кои сакаат некому нешто да наметнат,да легализираат некои работи што не се во согласност со Уставот и дека таква БиХ не може да функционира и опстојува.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles