11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Шмит: Кризата е голема, но не се заканува војна

На Босна и Херцеговина не и се заканува нова војна, но политичката криза во земјата е загрижувачка и бара итен дијалог и соработка за да се излезе од неа, оцени денеска високиот претставник на меѓународата заедница за БиХ, Кристијан Шмит. „Околу опстанокот на БиХ не може да се преговара“, истакна тој.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles