21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Брегалничката епархија организира  Молебден за Младенци

Традиционално и оваа година во Штип ќе се одбележи празникот Младенци со Молебден организиран од Брегалничката Епархија. Сите кои се венчале меѓу два празника , треба да дојдат во понеделник во 17.00 часот, со двете свеќи останати од венчавката, погача и црвено вино.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles