14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Минситерката за надворешни под истрага

Агенцијата за борба против корупцијата на Косово покренала предистражна постапка за министерката за надворешни Работи, Доника Грвала, поради сомневање дека не пријавила дека е сопственик на деловна компанија во Германија.  Таа исто така не ја информирала Комисијата  и дека е директорка на фондација во Косово, а не ги пријавила ниту имотот на нејзиниот сопруг и децата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles