15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Земјоделците парите ќе ги добијат до 30 јуни

Платежната агенција ќе исплати субвенции за полјоделските култури за 22.000 баратели. Се планира проширување на интервентниот фонд со дополнителни мерки за говедарство, живинарство и за други земјоделски гранки кадешто е потребна помош. Субвенциите за трите мерки за набавка на вештачки ѓубрива, за предадени јагниња и гоеници во кланични капацитети ќе бидат исплатени до 30-ти јуни годинава, изјави министерот за земјоделие Љупчо Николовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles