16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Опасност од пловечки мини во Црно Море

Извршната агенција за Рибарство и аквакултура во Варна ги советува рибарите да ги избегнуваат своите активности додека се разјасни ситуацијата со поморските мини кои пловат низ Црно Море. Тие биле поставени на плажата Одеса, но поради невреме биле однесени, и сега се распространети низ морето. Советот на министри на Бугарија ги идентификува како можна закана за пловечките објекти, и се преземаат сите неопходни мерки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles