1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Во Делчево ќе се засадат над 650 садници

Во Делчево започна акција за засадување на над 630 декоративни садници од неколку видови, за што од општинскиот буџет се издвоени 337.000 денари.  Дополнително, ќе бидат засадени и 20 садници на костени, добиени по пат на донација. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles