11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

СВР: Физички напади и агресија во регионот

Дури четири инциденти поврзани со физички напади и агресија се регистрирани во општините од регионот за само една вечер.

Во Свети Николе, татко пријавил дека маж од Гевгелиско ја нападнал неговата 18 годишна ќерка, во Виничко сопруг нападнал сопруга, а во Штип две лица поднеле пријава еден против друг за физички напад.  Тензично било и во Радовиш, каде тамошен жител бил агресивен кон полицаец.

Сите случаи се предмет на полициска истрага, по што ќе следуваат и пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles