7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Боби Гидиоски е нов Началник на СВР – Штип

М-р Боби Гидиоски е нов Началник на Секторот за внатрешни работи Штип. Началникот Боби Гидиоски е дипломиран правник – магистер по политики, со над 25 години работно искуство во безбедносните служби. На местото Началник на СВР – Штип,  доаѓа од функцијата Началник на Одделението за внатрешни работи Свети Николе.

Претходниот Началник на Секторот, Марјан Коцев заминува во пензија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles