16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Прекин на казната од 100 евра за невакцинирани

Од 15 април привремено ќе се укине административната месечна казна од 100 евра за невакцинирани граѓани во Грција кои се над 60 години, а мерката одново ќе се разгледа во Септември, соопштил министерот за здравство Танос Плеврис. Мерката беше воведена на 16ти јануари и сите граѓани со наполнети 60 години кои не се вакцинирани секој месец плаќаа казна по 100 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles