16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Карбинци: Се гради цевководот кон Радање

Во тек е изградба на првиот од предвидените 8 цевководи кои населените места во Карбинци ќе ги поврзат со Филтер станицата. Во моментов се работи на 7-километарскиот цевковод кон село Радање. Вкупната должина на сите 8 линии е 18 километри, а инвестицијата е 42 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles