11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Мартовските пензии ќе се исплаќаат од 29 март

За повеќе од 330 илјади пензионери мартовската пензија преку мрежата на банкомати ќе бидат достапни од 29 март, а готовинската исплата на пензии за клиентите кои не користат картички, банките ќе ги исплаќаат во четири групи според визината на пензијата.

Со оваа пензија, на пензионерите ќе им бидат исплатени и дополнителните 1.000 денари, што  ќе се исплаќаат за месеците март, април и мај.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles