17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Беровец приведен за расизам и ксенофобија

40-годишен жител на Берово, з аврши во полициска станица на службен разговор поради објавени статуси на фејсбук, а за кој е утврдено дека содржат елементи на „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. Според обвинението, беровецот  објавил статус и фотографии од летоци со  навредлива содржина. По комплетирање на случајот против него  ќе биде поднесена соодветна пријава

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles