15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Компаниите ќе пријавуваат резерви со храна

Резервите на одредени прехранбени продукти како што се житарици,пченица,пченка,овес,јачмен,брашно,сончогледово и растително масло, компаниите во Грција ќе треба да ги пријавуваат на конкретна електронска платформа. Амандманот веќе е изгласан, и обврската се однесува на трговците кои се активни во синџирот на производство,увоз,трговија и слично, се со цел Владата да ги знае точните резерви во земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles