7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

За да се реши осветлувањето во Штип треба да се постават уште 200 нови линии

За комплетно да биде решен проблемот со осветлувањето во Штип треба да се постават уште 200 нови линии и уште најмалку толку столбови. Во повеќе штипски населби досега таа работа не ја завршила ниту една локална власт, па оттаму и реакцијата на граѓаните за уличното осветлување:

Со оглед на обемноста на оваа работа и големата инвестиција од ИТЦ Системи  бараат разбирање нудејќи притоа гаранција дека проблемот ќе се реши во догледно време

Градоначалникот на Штип Иван Јорданов, тврди дека овој проблем ќе биде решен,  нагласувајќи дека работите се одвиваат интензивно:

Инаку, по  инсталирањето на двојно новите линиии, фирмата задолжена за одржување ќе има обврска да реагира на секоја граѓанска поплака.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles