19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

И штипските борачи го знаат џудото.

На неодамна оддржаното Државното првенство во џудо, учествуваа и неколку млади борачи на Балканец. Постигнаа успешни резултати. Фадил Назифов го освои првото место до 92 кг., Дарио Димитров беше втор во категоријата до 74 кг, а Стефан Штерјов и Теодор Георгиев ги освоија 3 место во категоријата 60 и 120 кг

Штипските џудисти ги брание боите на скопскиот џудо клуб Работнички.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles