12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Приведено лице за издржување на затворска казна

Приведен 25-годишен жител на с Цревулево за издржување на казна затвор. Тој бил баран врз основа на  две судски наредба за издржување на затворска казна од вкупно 3 години и 2 месеци за сторени кривични дела „тешка кражба“. По приведувањето, лицето е спроведено во штипскиот затвор за издржување на казната.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles