16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Почна кампањата за парламентарни избори

Еден месец пред парламентарните избори во Словенија, кои ќе се одржат на 24ти април, официјално започна изборната кампања во која вечерва во ударните термини на телевизиските канали ќе се соочат првите претседатели на политички партии и граѓански листи. Кампањата трае до 22 април на полноќ, кога почнува предизборниот молк. Покрај овие избори, годинава Словенците имаат и претседателски и локални избори за општински совети и градоначалници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles