15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Косово: Протест на Србите во Косовска Митровица

Близу 10 000 Срби денеска мирно протестираа низ улиците против самоволието на приштинските власти и кршењето на нивните основни права во врска со забраната за гласање на изборите во Србија. Тие носеа транспаренти со пораки против насилството на властите во таа земја. Ова сценарио доаѓа откако Приштина одби да дозволи на територијата на Косово да се организира гласање на Србите на изборите во соседната земја закажани за 3 април.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles