21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Полн е со здравје и провоцира со изгледот. Дали црвениот кромид му конкурира на традиционалниот

Кога ќе се спомне кромид на сите ни доага на ум нашиот традиционален кромид, но неговата црвена варијанта е полна со здравје и се повеќе провоцира со својот изглед и квалитет. Сепак таа кај нас сеуште го нема потребното место.

За многу прашање е која е разликата помегу двата вида кромид и кој од двата е подобар за здравјето.

Освен што црвениот кромид е поспецифичен тој е и многу корисен , па за него стручните лица имаат само пофални зборови.

Црвениот кромид е корисен за здравјето од многу аспекти. Помага во убивањето на ќелиите на рак, го контролира дијабетесот, спречува запек, го штити срцето и го регулира нивото на холестерол во крвта. Токму поради ова тој е еден од најпрепорачуваните природни лекови.

На денешниот пазар црвениот кромид се продаваше по цена од 40 за килограм, а неговото производство е раширено насекаде во нашата земја.

Инаку, убавото време ги намами купувачите на пазарот па тие најбараните производи можеа да ги купат по следниве цени:

Кромид  40,марула 30, банана 70,  Компир  40, зелка  50,портокал 50,  Цвекло   40, домат 120,  јабука 30,  Лимон 60                                                                                    

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles