16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Саботни ветернинарни совети – Прихуфитиа кај мачките

Прихуфитиа е типично заболување кај мачките особено кај помладите животни. Најчесто се јавува како резултат од не балансирана исхрана и намален имунитет.

Болеста е од видот зоонози, што значи е пренослива и на луѓето,но не е животзагрозувачка. Што прво треба да превземат сопственциите доколку забележат дека нивниот миленик е заболен од Прихуфитиа. .

Навременото носење на ветеринар е една од ефективните чекори за сузбивање на болеста.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles