17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Албанија: Виза за САД од 10 години важност

Почнувајќи од 1 април, секој албански државјанин кој ќе добие туристичка или деловна виза за САД таа  ќе му биде со важност од 10 години, а не три како до сега, соопшти денес американската амбасадорка во Тирана. Одлуката за продолжување на важноста на визата, го одразува фактот дека Албанците се повеќе ги следат правилата за престој во САД. Амбасадорката истакна дека во иднина ќе се изнајдат повеќе начини за зближување на Албанците и Американците.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles