15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Изградба на крак од улица во с. Чешиново

Во с.Чешиново во тек е изградба на крак од  улицата „Маршал Тито“ со должина од 92 метри.  Деновиве ќе се започне со изградба и на крак од улица „М.Тито“ во с.Спанчево и улица „Блаже Ефремов“ во с.Уларци.“  Асфалтирањето на улиците е дел од Вториот проект за подобрување на општинските услуги, за Изградба и рехабилитација на локални патишта ,кој се спроведува со поддршка на Светска банка. Вредност на проектот изнесува 1,6 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles