3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Се гради улица ,,Плачковица” во Берово

Започнаа активностите за реконструкција на улицата  ,,Плачковица” во центарот на Берово. Истата ќе биде поставена со бекатон плочки. Од Буџетот на општина Берово за 2022 година, за оваа улица, се издвоени средства во износ од 823.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles